Redakční rada

Redakční rada

Členové redakční rady Zpravodaje UJEP (v abecedním pořadí)

Mgr. Michal Červenka (PF)
doc. PhDr. Zdeněk Radvanovský, CSc.
Josef Růžička
Mgr. Jana Šiková

Více

Ústí a voda

 

Ústí nad Labem, taky vám to zní trochu povýšeně? Ono se taky město moc k řece nehlásí, jako by ji přehlíželo. Přitom řeka a vodní plochy v Ústí jsou nesmírně zajímavé a rozhodně stojí za pozornost.

 

 

 

 

Více

Z. Kolská: „Každý vědec si přeje, aby jeho bádání vedlo k něčemu užitečnému.“

 

Zdeňka Kolská je ženou mnoha tváří. Když ji potkáte, na sportovním kurtu pod vysokou sítí, nevymyká se tamnímu osazenstvu. V kavárně nebo u skleničky vína nikdy nekazí náladu a díky své veselé povaze dokáže bavit osazenstvo i na svůj účet. Když ji ovšem potkáte na univerzitních chodbách v pomalovaném bílém plášti, v ten okamžik máte před sebou prototyp roztržitého vědce. Ať už se Zdeňku Kolskou setkáte kdekoli, pravděpodobně jí na tváři nebude chybět tolik charakteristický úsměv „od ucha k uchu“, kterým dokáže nakazit i lidi kolem sebe. Vlastně mne ani nepřekvapila, když při prvních korekturách našeho rozhovoru změnila pečlivě veškeré vykání (které by se asi dalo očekávat) na přátelské tykání. Vždyť už se známe několik let. A víte co?! To jsem zkrátka musel akceptovat.
 

Více

První i jedenácké Dny vědy a umění

Ve dnech 26. a 27. dubna se konaly další, v pořadí již jedenácté, univerzitní Dny vědy a umění. Poprvé v dějinách UJEP vyrazila univerzita za občany do centra Ústí nad Labem kompletně.
Univerzitní tým se představil v plné sestavě všech osmi fakult, ke kterým se přidala Vědecká knihovna UJEP. Do dvou dnů univerzita shromáždila vše zajímavé, čím se fakulty zaobírají, a sestavila program toho nejlepšího, co může venku ukázat.
 

Více

Ústecká pivní konference 2016

 

Ve dnech 19. a 20. května 2016 se v Císařském sále Muzea města Ústí nad Labem uskutečnila konference Orosené dějiny s podtitulem Ústecká pivní konference 2016.

 

 

 

Více

Integra Jam VIII – Nekonečno

 

Dne 11. května 2016 se v areálu Městských sadů v Ústí nad Labem uskutečnil již osmý ročník umělecko-integračního festivalu zaměřeného na integraci marginalizovaných skupin.

 

 

 

 

Více

ToDoIst – tam, kde selhávají „kopretiny“

 

Poznámky jsou od minulého čísla zapsány pečlivě v Evernote, sdílení, prezentace, upozorňování, všechno šlape, jak má, ale pořád to ještě není ono. Ať se člověk snaží sebevíc, stále se do jeho programu občas vkrádá nepříjemný chaos. Velké množství rozličných „lepíků“ láskyplně objímá monitor kolem dokola a více než řád přináší na pracovní stůl zajímavou dekoraci připomínající rozkvetlou kopretinu. Ti, kteří si vše jaksi přirozeně uchovávají v hlavě a efektivně plánují svůj den nanejvýš s pomocí obyčejného diáře, by asi měli platit vyšší daně. Pro nás ostatní je tady například právě ToDoIst.

Více

Smršť útoků jménem tchoukball

 

„Naše pracoviště uvedlo v ČR před několika lety v život sportovní hru, která sice v Evropě nepatří k nejznámějším, ale podařilo se jí nalézt své vyznavače v mnoha zemích prakticky všech kontinentů. Vychází z evropských kořenů a opírá se o velmi dobře organizovanou základnu ve Švýcarsku a Velké Británii. Disponuje státem podporovaným zázemím na univerzitách v Tchaiwanu a daří se jí profitovat z rostoucích
možností cestovat a navazovat kontakty.“

Více

Univerzita třetího věku je prostě o jiné generaci

 

Univerzita třetího věku (U3V) vzdělává a socializuje seniory od 50 let. Na UJEP má dlouholetou tradici, od akademického roku 1994/1995, a její obliba enormně narůstá. Z původních 54 přihlášek do Ústí nad Labem se „Utřivéčko“ rozrostlo na 860 posluchačů v 60 kurzech v Ústí nad Labem, Roudnici nad Labem, Žatci a Kadani.

Více