Aktuality

SOUTĚŽE

 

Skřivánek s.r.o.

Společnost Skřivánek s.r.o. vyhlásila soutěž CodedeCode, která je určena všem jazykově nadaným studentům, kteří si otestují  své jazykové dovednosti v těchto oblastech odborného překladu: přesnost, terminologie, styl, místní/funkční specifika. Soutěžící překládají jimi vybrané texty z oborů: stavebnictví, ekonomie, chemie, IT, právo, medicína, přírodní vědy a technika. Překládá se z češtiny do jakéhokoliv jazyka, dle výběru soutěžícího. Více informací naleznete zde.

 

Visual Meta GmbH

Berlínská společnost Visual Meta GmbH organizuje 2. ročník studentské soutěže "Berlin Startup Calling 2016" pro mladé lidi ve věku 18 až 30 let, kteří mají dobrý nápad na projekt pro oblast technologií a e-commerce. Celková hodnota cen činí 15.000 EUR a k tomu placená stáž v Berlíně. Více informací naleznet zde či zde.

 

Ministerstvo průmyslu a obchodu

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo 1. ročník celostátní soutěže „Přeměna odpadů na zdroje“. Jedna kategorie soutěže je určena pro studenty vysokých škol. Zasílání přihlášek soutěžních projektů a prací budou přijímány od 12. 9. do 12. 12. 2016. Více informací a kritéria soutěže naleznete zde.
 

 

NABÍDKA TÉMAT DP A BP

 

 • CzechPak Manufacturing, s.r.o.
 • BP/DP
  Fakulta Téma

  BP/DP

  FVTM Zlepšování celkové efektivity výrobních linek optimalizací čisticích procedur a přestaveb
  BP/DP

  FVTM

  Balancovámí toku materiálu ve výrobním procesu CPG (consumer packaged goods) se zaměřením na balicí linky
  BP/DP FVTM Metodika 5S ve výrobním závodě se zaměřením na podpůrné procesy (údržba, laboratoře..)

 

Využij nabídku společnosti Parker Hannifin, zpracuj bakalářskou či diplomovou práci na níže uvedené téma a můžeš získat odměnu ve výši 19 750 Kč za úspěšné řešení. Více informací naleznete zde.

 • Parker Hannifin
 • BP/DP
  Fakulta Téma

  BP/DP

  FVTM Optimalizace toku materiálu ve výrobních prostorách - tugger system (návrh systému nakládky, vykládky, analýza času, objemu atd.)

  BP/DP

  FVTM Konstrukce pily na hydraulické hadice (kombinace kotoučové pily na řezání hydr. hadic s ocelovým výpletem a gilotinové stříhačky na hydraulické hadice s textilním výpletem)
  BP/DP

  FVTM

  Zvýšení efektivity výrobní linky za použití metody Lean
  BP/DP FVTM Analýza čistoty produktu hydraulického ventilu (analýza vstupních dílů + anylýza procesu montáže, balení, mytí)


 • PRECIOSA, a. s.
 • BP/DP
  Fakulta Téma

  DP

  PŘF Charakterizace Beilbyho vrstvy na skle a vlliv podmínek přípravy skleněného povrchu na její vlastnosti
  DP

  PŘF

  Mechanismus vlivu diethylftalátu/dibutylftalátu na práškovou směs oxidu ceričitého fenol formaldehydové pryskyřice + nalezení vhodné náhrady
  DP FVTM Náhrada kovových těl brousících přípravků jiným materiálem při zachování mechanických vlastností a cenových relací přípravků


   ČLÁNKY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRACOVNÍ PORTÁLY

 

Nový pracovní portál EDUjob.cz - www.edujob.cz. je vyvinutý řediteli a učiteli. Zohledňuje zákon o pedagogických pracovnících a dává školám i učitelům možnost vyjádřit svá specifika. Portál je zaměřený na pracovní nabídky učitelů, pedagogických pracovníků, jako jsou vychovatelé, osobní/pedagogičtí asistenti, psychologům, speciálním pedagogům apod.
 

 

INFORMACE

 


Hledání práce se v současné domě výrazně změnilo, proto si nenechte ujít záznam z přednášky Josefa Kadlece (nejznámější český recruiter) na téma "Životopis je mrtvý: Jak se dnes hledá práce a zaměstnanci na sociální síti LinkedIn?", kterou měl na VŠE v Praze. Více než hodinový záznam naleznete zde.

 

Pokud stále nevíte, kam vyrazit na pracovní stáž - navštivte nové webové stránky – www.stazujeme.cz. Tento web je zaměřen na podporu praktických stáží v rámci programu Erasmus+. Můžete se zároveň zapojit do soutěže o iPhone či víkendový pobyt v Evropě dle vlastního výběru. Leták je k dispozici zde. Více informací naleznete zde.

 

 

ČASOPIS

 

Nový elektronický časopis JOBMAGAZIN věnovaný nejen podnikatelům, ale i studentům a akademikům. Úspěšní a mnohdy zajímaví lidé v něm přinášejí inspiraci a poodhalují vlastní trnitou cestu od vzdělání po realizaci svého snu. V prvním čísle se s Vámi mimo jiné podělí o svůj příběh cesty k úspěchu ředitel firmy Siemens, Ing. Eduard Palíšek, v článku „Siemens, propojení teorie s praxí“. Více se dočtete zde

 • další číslo 02/2016 naleznete zde.
 • číslo 01/2016 naleznete zde

 

Publikace

 

Evropská kontaktní skupina vydala novou publikaci "Navigace světem práce - jak najít tu pravou?". Publikace je zdarma k dispozici zde.