25 let UJEP: Vyhlídky i bilance

 

 

25 let. To už je pádný důvod pro velkou oslavu, nemyslíte?

Čtvrt století člověka je nejen vrcholem mládí, ale i potenciální startovní čárou pro život dospělého jedince. Dokončení studií, osamostatnění od rodičů, výběr kariéry…

Po bouřlivém večírku plném balónků a plápolajících svíček na narozeninovém dortu přichází čas i na bilancování. Zásadní úspěchy, poučení z chyb a vyhlídky do dalších let… co bude dál?

V životě naší univerzity tomu není jinak…

Za 25 let nasbírala mnoho zkušeností. Na začátku měla jen tři fakulty, dnes jich je téměř trojnásobek. Chybělo jí základní zázemí, v současnosti se univerzita pyšní moderními budovami a novým kampusem. Právě zde se soustřeďují energie studentů a učitelů, zde je jim zajišťováno pohodlí a prostor pro invenci i tvořivost.

Výstavba nového kampusu, vlastní dobrovolnické centrum (jediné svého druhu v České republice), umělecké prostory Armaturky či unikátní výstavní prostory v Domě umění… Silnou, všestrannou a perspektivní pozici ústecké univerzity potvrzuje vedle těchto aktivit též příprava stavby Centra přírodovědných a technických oborů (CPTO), která je jedním ze zásadních témat rozvoje univerzity pro letošní rok.

Rodinná atmosféra a pocit domova jsou tady na dosah. Za 25 let se totiž univerzita naučila být mentorem i blízkým přítelem studentů ve vysokoškolském koloběhu. Kromě hodnotného vzdělání jim dopřává i odpočinek k načerpání sil a energie v četných kavárnách, menze a bufetech pulzujících studentskou rázností, svobodou a nadšením.

V zákrutu Labe a dálnice D8 se univerzita v posledních 25 letech stala taktéž rovnocenným partnerem a společníkem ve vztahu k městu a k Ústeckému kraji. Díky svým činnostem a úspěchům v oblastech vědy, techniky, pedagogiky a filozofie, v umělecké, zdravotnické i sociální sféře už celé čtvrt století pomáhá nelehkému postavení zdejšího regionu.

UJEP za 25 let odchovala spousty vynikajících absolventů a navíc přináší do ulic města šmrnc a svěží vánek mladé inteligence – od vysokoškolských kolejí až po vlakové nádraží, kam studenti přijíždějí a vydávají se napříč cestám svých osudů.

Co tedy po bouřlivém večírku popřát oslavenci? Žádná klišé, spíše jen léta plná elánu, intenzivního úsilí a chuti posunout se zase o krok dál. Vždyť za těch 25 let si Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem vypěstovala pevné kořeny, které jí prorůstání městem a krajem zaručí i do dalších let.

Všechno nejlepší!

1234  

Hlavní partner

 

ceska sporitelna

Sponzoři